Już w sobotę Amber Fest 2019!

05.09.2019

Koniec lata zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i w dobrej atmosferze. Idealną okazją do tego będzie Amber Fest, największy w północnej Polsce festiwal piwa i produktów regionalnych. Każda jego edycja cieszy się ogromną popularnością - w poprzednich latach w wydarzeniu brało udział ponad 30 tysięcy gości. Frekwencja stale rośnie, tak samo jak oferta atrakcji przygotowywanych dla uczestników.

Pomorskie Święto Piwa to prawdziwa gratka przede wszystkim dla amatorów złotego napoju, którzy mogą próbować miejscowych smaków w wyjątkowej atmosferze.

Browar Amber zaprezentuje aż 11 stylów piwnych, w tym premierę: nowość z serii Po Godzinach: Summer End Ale – piwo leżakowane z owocami jarzębiny i żurawiny.

Każde półlitrowy bursztynowy trunek będzie można zakupić w cenie 7 zł.

Przygotowano także pokaz warzenia festiwalowego piwa, prowadzony przez piwowarów domowych: Łukasza Pakulskiego oraz Macieja Kowalczyka, zaś o piwnych mitach opowie podczas swojej prelekcji Bartosz Nowak z Małe Piwko Blog.

Organizatorzy nie ograniczają się jednak wyłącznie do chmielowych trunków - festiwal połączony jest z jarmarkiem produktów regionalnych. Lokalni producenci żywności prezentują na stoiskach dania charakterystyczne dla Pomorza, w tym m.in. oryginalne sery, mięsa, pieczywa oraz miody.

Tradycyjnie już podczas festiwalu będzie miał miejsce pokaz live cooking oraz animacje dla najmłodszych.

Program artystyczny w tym roku wzbogaci spektakl improwizowany w wykonaniu samego Wojtka Tremiszewskiego – aktora, reżysera, scenarzysty i członka kabaretu Limo. Nieodłącznym elementem festiwalu pozostaje jednak muzyka. Zróżnicowany repertuar zapewnia dobrą zabawę oraz wyjątkowy klimat imprezy. W tym roku dla uczestników Amber Festu wystąpią Sunny Money, Mad in Poland, Dawid Albaaj z zespołem, oraz Etna Kontrabande. Koncerty będą rozbrzmiewać na scenie pod Stadionem Energa Gdańsk od godz. 16:30 aż do północy.

 

Uczestnicy spragnieni kulinarnych wrażeń będą mogli spróbować dań z różnych części świata. Wszystko za sprawą aż trzydziestu restauracji na kółkach, które będą czekać na gości w ramach towarzyszącego imprezie zlotu foodtrucków. Wśród wachlarza smakowitych propozycji nie zabraknie kultowych frytek belgijskich, soczystych burgerów czy włoskiej pizzy, ale również bardziej egzotycznych alternatyw, takich jak potrawy kuchni tajskiej, gruzińskiej czy indyjskiej.

 

Dla wszystkich, którzy chcieliby przeżyć to wydarzenie w najbardziej wyjątkowych warunkach, organizatorzy przygotowali Pakiet Biesiadnika. W jego skład wchodzą między innymi specjalne miejsca w komfortowym namiocie festiwalowym znajdującym się tuż przy scenie, grill oraz piwny open bar.

 

Amber Fest jest jednym z najważniejszych wydarzeń w trójmiejskim kalendarzu imprez, dostrzeganym również na arenie ogólnopolskiej. Organizatorami festiwalu są Browar Amber i Stadion Energa Gdańsk. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa aż do północy.

 

LISTA PIW AMBER FEST 2019:

 

Piwo z nalewaka:

-Po Godzinach Summer End Ale

-Amber Czarny Bez

-Żywe

-Żywe Niefiltrowane

-Grand Imperial Porter

-Złote Lwy

-Pszeniczniak

-Amber APA

-Koźlak

-Amber Chmielowy

 

Piwo butelkowe:

-Po Godzinach Summer End Ale

-Po Godzinach Bezalkoholowe

-Po Godzinach NEIPA

-Po Godzinach Saison na Madagaskar

-Amber Czarny Bez

-Żywe

-Grand Imperial Porter

-Złote Lwy

-Pszeniczniak

-Amber APA

-Koźlak

-Johannes

-Amber Chmielowy

-Amber Naturalny

-Amber Mocny Red

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdańsk oraz Marszałka Województwa Pomorskiego, a jego partnerami  zostali: Samorząd Województwa Pomorskiego, Port Service i Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego.

 

PLAKAT TERAZ NAŁ