Jesteśmy na Jarmarku Św. Dominika

03.08.2020
Trwa 760 Jarmark Św. Dominika w Gdańsku. Wydarzenie to jest jednym z symboli lata w Gdańsku. Wizyta na Jarmarku jest nie tylko możliwość zakupu unikatowych przedmiotów, ale także szansa na wspólne spędzenie czasu w gronie najbliższych. Stadion Energa Gdańsk również jest obecny na Jarmarku Św. Dominika.

Odbywający się na ulicach Gdańska jarmark należy do jednej z największych tego typu imprez w Europie. Swoim rozmachem można porównać ją do słynnego Oktoberfestu odbywającego się w Monachium.

Tradycja Jarmarku sięga XIII wieku kiedy to papież Aleksander IV specjalną bullą nadał Zakonowi Dominikanów prawo organizacji takiego wydarzenia. Jarmark przez kilka stuleci wpisywał się w krajobraz miasta. Dopiero wybuch II Wojny Światowej sprawił, że zaniechano jego przeprowadzania. Powrót Jarmarku Św. Dominika nastąpił w 1972 roku, który początkowo trwał dwa tygodnie. W 2004 roku wydłużono czas trwania imprezy do trzech tygodni.

Od kilku lat obecny na Jarmarku jest również Stadion Energa Gdańsk. Wszystko za sprawą dmuchańcowa nawiązującego do obiektu w Letnicy oraz boiska piłkarskiego. Z atrakcji możecie korzystać na Targu Węglowym, obok Teatru Wybrzeże. Dodatkowo w sąsiedztwie znajdziecie dmuchaniec Fundacji Obudź Nadzieję oraz sklepik Lechii Gdańsk.

Dmuchaniec Stadion – 5zł/10 minut

Boisko – bezpłatne

Dmuchaniec Fundacji Obudź Nadzieję - bezpłatny

Jarmark_Krzysztof_Ignatowicz_fot2
fot. Krzysztof Ignatowicz