Informacje dot. meczu Lechii Gdańsk

02.08.2021
Komunikat dot. komunikacji miejskiej na mecz 28.08.2021

W związku z organizowanym meczem w dniu 28.08.2021r. Lechia Gdańsk – Radomiak Radom na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej.

 

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach "Gdańsk Stocznia" i "Gdańsk Nowe Szkoty"!    

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według sobotnich rozkładów jazdy.   

 

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami
i tramwajami ZTM Gdańsk.   

 

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 16:15 i 16:35 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 16:50 i 17:10 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.  

 

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl. 

 

W związku z organizacją targów TRAKO wyłączona została przy stadionie część parkingu P4. Na meczu z Radomiakiem Radom przygotowany dla kibiców został więc również parking P6 przy Amber Expo, opłata parkingowa - 15 zł/wjazd.