Imprezowy czerwiec na PGE ARENIE!

30.05.2014
Imprezowy czerwiec na PGE ARENIE!

Zwycięzca finału „The Voice of Poland” – Juan Carlos Cano zaśpiewał na PGE ARENIE! Zobaczyć na żywo zwycięzcę hitu programowego TVP 2 mogli goście strefy Lechia Gdańsk Prestige Club. Koncert odbył się tuż po meczu Lechii z Wisłą. Tym mocnym akcentem PGE ARENA zakończyła sezon piłkarski wchodząc w nowy koncertowo – rozrywkowy. 

Planując kalendarz stadionowy na duże imprezy musimy uwzględniać w nim przede wszystkim mecze Ekstraklasymówi Dawid Szpinek, kierownik działu marketingu i eventów na PGE ARENIE. – Mamy dużo więcej propozycji organizowania wspólnych imprez niż miejsca w kalendarzu. Ale wolne od meczów dni wykorzystujemy jak tylko jest to możliwe, czego dowodem jest czerwiec zapisany eventami.

Najbliższy już w tę niedzielę. Będzie to festyn „Gdańsk-Dzieciom” organizowany 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, na który organizatorzy: Miasto Gdańsk, ZKM Gdańsk, Grupa GPEC i PGE ARENA przygotowali ponad 70 atrakcji. Zabawa na stadionie rozpocznie się o godz. 10:00 rano, a zakończy koncertem Dawida Kwiatkowskiego o godz. 17:00!

Kilka dni później 6 czerwca, o godz. 17:30 na boisku PGE ARENY zagra już po raz czwarty Reprezentacja Polski. Tym razem Biało-Czerwoni spotkająsię w meczu towarzyskim z Litwą.

Dwa dni po tym meczu, 8 czerwca,  piłkarskie stroje włożą gwiazdy i politycy, którzy w spotkaniu „Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata” wspierać będą małych pacjentów Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Ten mecz rozpocznie się o godz. 16:00, a na murawie pojawią się:  Andrzej Juskowiak, Michał Żewłakow, Tomasz Hajto, Dariusz Michalczewski, Artur Siódmiak, Sławomir Szmal, Marcin Lijewski, Karol Bielecki.  

Trzy dni później 10-11 czerwca na boisku PGE ARENY znów będzie pełno, a to za sprawą rozgrywek finałowych „Przystanku Euro”. Ten turniej piłkarski dla 12 latków ściągnie na stadion drużyny reprezentujące 20 powiatów województwa pomorskiego.

19 czerwca miłośnicy szybkiej jazdy będą mogli na PGE ARENIE wziąć udział II Mistrzostwach Gdańska w Kartingu. Tego samego dnia na pasjonatów koszykówki czekać będą otwarte mistrzostwa Gdańska Grand Prix Polski w Streetballu. Również tego dnia rozegrane zostaną na stadionie Mistrzostwa Pomorza w Unihokeju Ulicznym w kategorii Open.

Dwa dni później, 21 – 22 czerwca na PGE ARENIE znów królować będą sporty motorowe. W ten weekend na stadionie odbędzie się Gdańsk Moto Show, impreza której organizatorem jest Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub ORSKI. Zawodnicy z kraju i zagranicy zmierzą się w  Drift Masters Grand Prix Gdańsk – nowej atrakcji tej edycji zawodów driftingowych.  

Czerwiec zakończy oficjalne otwarcie Areny Fun Park, które zaplanowano na sobotę rozpoczynającą wakacje, czyli na 28 czerwca o godz. 12:30Zdecydowaliśmy się przełożyć otwarcie naszych nowych atrakcji na weekend w którym zaczynają się już wakacje - mówi Agnieszka Weissgerber, rzecznik Areny Gdańsk Operator.  – Tak aby dać szansę skorzystania z promocji startowych większej liczbie osób, dzieciom które zakończą już rok szkolny i turystom, którzy rozpoczynać będą sezon nad morzem.

W Arenie Fun Park będzie można się bawić między innymi jeżdżąc na największym pod dachem w Polsce torze kartingowym dla gokartów elektrycznych, poszaleć w Miasteczku Trampolin, współzawodniczyć w olbrzymim labiryncie pomieszczeń przygotowanych do rywalizacji w Zoltarze – czyli paintballu laserowym. Nowością będzie też gra integracyjno-logiczna typu ESCAPE ROOMS. Gra ta wg. TripAdvisor uznawana jest obecnie za jedną z największych atrakcji wielu europejskich miast. Na otwarcie Areny Fun Park zaprasza Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz, a PGE ARENA obiecuje wiele niespodzianek i konkursów z nagrodami dla dzieci.