I Mistrzostwa Gdańska w kartingu - niedziela 22.09.2013

20.09.2013
I Mistrzostwa Gdańska w kartingu - niedziela 22.09.2013

W niedzielę, po meczu Lechii Gdańsk, stadion znów będzie pełen emocji. 22 września na torze gokartowym PGE ARENY rozegrane zostaną „I Mistrzostwa Gdańska w Kartingu”. Impreza kierowana jest do wszystkich pasjonatów sportów motorowych od dzieci po dorosłych. Najmłodsi zawodnicy mogą mieć 6 lat i to właśnie wśród tej grupy, organizatorzy maja nadzieję znaleźć następcę naszego mistrza kierownicy - Roberta Kubicy.

Zabawa na torze gokartowym przy PGE ARENIE rozpocznie się w niedzielę o godz. 10:00, a potrwać ma aż do wieczora. Razem z PitStop-em zawody organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Każdy będzie mógł w nich wziąć udział całkowicie za darmo!

Zawody przeprowadzone zostaną w trzech grupach wiekowych. Pierwsze na starcie pojawią się dzieci, w wieku 6-10 lat, w tej grupie wiekowej zaplanowano razem 6 wyścigów po 7 osób, każdy trwający ok. 8 minut. Dzieci będą miały do dyspozycji gokarty o mniejszej mocy do 1,2 KM. Zapisy na ten wyścig prowadzone będą już od godz. 9:30.

Po dzieciach na tor wejdzie młodzież. Zawody w grupie wiekowej 11-17 lat rozpoczną się o godz. 12:00. W tej grupie wiekowej rozegranych zostanie aż 8 wyścigów.

Najwięcej, bo 14 wyścigów, plus wyścig finałowy, zaplanowano dla dorosłych. Tu na pewno rywalizacja będzie już ostra. Finał dorosłych zaplanowano na godz. 18:40.

Zapisy do udziału w „I Mistrzostwach Gdańska w Kartingu” odbywać się będą w dniu imprezy w biurze toru PitStopu. Szczegółowy regulamin imprezy znajdziecie Państwo tutaj:

Regulamin Mistrzostw