Gdańszczanie polubili konie mechaniczne

23.09.2013
Gdańszczanie polubili konie mechaniczne

W minioną niedzielę na torze kartingowym przy stadionie PGE Arena Gdańsk odbyły się I Mistrzostwa Gdańska w  Kartingu. Organizatorami zawodów byli tor gokartowy Pit Stop Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku przy współudziale partnera głównego imprezy - Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Straży Miejskiej.

Nowa impreza w gdańskim kalendarzu wydarzeń sportowych pokazała, że istnieje olbrzymie zainteresowanie sportami motorowymi i aktywnym uczestnictwem w tego typu wydarzeniach.  Istotnym faktem jest to, że w rywalizacji mogły wziąć udział również dzieci już od 6 roku życia, a sam start w zawodach był bezpłatny.

Mistrzostwa były elementem kampanii "Kieruj bez procentów", która propaguje całkowitą trzeźwość za kierownicą, zgodnie z zasadą "Piłeś – nie siadaj za kierownicą żadnego pojazdu!".

Mimo niesprzyjającej aury zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Blisko 220 osób mogło sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą gokartów na wydzielonym, bezpiecznym torze.

Zawody odbyły się w trzech grupach wiekowych w których na podium stanęli:

Dzieci (6-10 lat)

1. Sara Kałuzińska

2. Michał Wojciechowski

3. Kajetan Kujawa

Młodzicy (11-16 lat)

1. Michał Gebert

2. Klaudia Trzpis

3. Kuba Krasowski

Open (powyżej 16 lat)

1. Bartek Grzelecki

2. Rafał Miller

3. Tomasz Kwiatkowski

Niewątpliwym urozmaiceniem mistrzostw były jazdy pokazowe z udziałem kartingowego Mistrza Polski Młodzików , niespełna dziesięcioletniego Alana Lalaka oraz kierowcy wyścigowego Michała Śmigla. W trakcie zawodów nie zabrakło również siatkarskiego akcentu. Na torze z zawodnikami zmierzyły się zawodniczki Atomu Trefl Sopot.