Gdańsk Pomaga

19.07.2021
Dobre RozDanie

Kryzys wywołany pandemią poskutkował pogorszeniem warunków ekonomicznych oraz utratą wielu miejsc pracy. W wyjątkowo trudnej sytuacji znaleźli się m.in. seniorzy i rodziny z dziećmi, które każdego dnia mogły liczyć na obiad w szkolnych stołówkach. W odpowiedzi na tę sytuację Arena Gdańsk Operator, Fundacja Gdańska oraz Amber Side organizują akcję „Gdańsk Pomaga – Dobre RozDANIE”, która dzięki wsparciu Partnerów stadionu zapewni ciepłe posiłki potrzebującym.

Akcja „Gdańsk Pomaga – Dobre RozDANIE” po raz pierwszy ruszyła 18 grudnia 2021 roku. Dzięki wsparciu Partnerów akcji udało się rozdać ponad 2000 posiłków.

Pierwsza edycja akcji była bardzo udana, w związku z tym udało się pozyskać nowych partnerów i już od 28 czerwca 2021 roku rozpoczniemy kolejną edycję.

Dania przekazywane są do domów sąsiedzkich, skąd trafiają bezpośrednio do potrzebujących mieszkańców. Inicjatywa jest częścią działającej od marca akcji #GdańskPomaga, dedykowanej osobom i instytucjom, którym stan epidemii utrudnia lub uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

dobre rozdanie
 
Partnerami wydarzenia są:
 
Apcoa logoZUT logo
 
Posrt Lotniczy Gdańsk PFR Gdańsk
GIWK Gdańsk   GAIT logo
 
znak_AGO_pl_v_1_RGB_L
InvestGDA (GARG)