EURO 2020

20.05.2021
GDAŃSK I SOPOT BAZĄ REPREZENTACJI POLSKI PODCZAS PIŁKARSKICH MISTRZOSTW EUROPY. NASZ STADION BĘDZIE BAZĄ TRENINGOWĄ!

PZPN ogłosił w piątek, 30 kwietnia, że bazą piłkarskiej reprezentacji Polski w trakcie mistrzostw Europy będzie Hotel Marriott Resort & Spa w Sopocie, a miejscem treningów na Stadionie Gdańsk Biało-czerwoni z Gdańska będą wylatywali na mecze grupowe EURO 2020 do Sankt Petersburga i Sewilli.

Pierwotnie baza biało-czerwonych miała znajdować się w ośrodku Portmarnock pod Dublinem. W stolicy Irlandii reprezentacja Polski miała rozegrać grupowe mecze Euro 2020 ze Słowacją i Szwecją a spotkanie z Hiszpanią w Bilbao.


Oba miasta - Dublin i Bilbao - nie dały gwarancji wpuszczenia na trybuny przynajmniej części kibiców, a to był warunek UEFA, aby zachować prawo współorganizacji turnieju. Ostatecznie Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował, że mecze Polacy zagrają w Sankt Petersburgu (14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją) i Sewilli (19 czerwca z Hiszpanią).


W piątek, 30 kwietnia, Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że bazą biało-czerwonych będą Hotelu Marriott Resort & Spa w Sopocie oraz Stadion Gdańsk, gdzie piłkarze będą trenowali. Drużyna narodowa w Sopocie stawi się 9 czerwca.


W komunikacie PZPN czytamy m.in. o planach reprezentacji Polski:


17 maja 2021 roku o godzinie 12:00 selekcjoner Paulo Sousa ogłosi szeroką kadrę reprezentacji Polski na zgrupowanie w Opalenicy. 1 czerwca poznamy zaś ostateczny skład biało-czerwonych na turniej finałowy EURO 2020.


Zgrupowanie w Opalenicy potrwa od 24 maja do 9 czerwca. Przed turniejem drużyna narodowa rozegra dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień (8 czerwca) później z Islandią w Poznaniu. 9 czerwca biało-czerwoni zameldują się w Hotelu Marriott Resort & Spa w Sopocie, który będzie oficjalną bazą drużyny narodowej w trakcie EURO 2020. Reprezentacja Polski będzie zaś trenowała na Arenie Gdańsk.


Mistrzostwa Europy 2020 ze względu na pandemię zostały przesunięte na 2021 rok. Rozgrywane będą w 11 miastach: Baku (Azerbejdżan), Kopenhaga (Dania), Londyn (Anglia), Monachium (Niemcy, Budapeszt (Węgry), Rzym (Włochy), Amsterdam (Holandia), Bukareszt (Rumunia), Petersburg (Rosja), Glasgow (Szkocja), Sewilla (Hiszpania).


Początek turnieju 11 czerwca, finał 11 lipca w Londynie.


Opracował :WG
Redakcja: gdansk.pl