Dobre RozDANIE – partnerzy Stadion Gdańsk wsparli potrzebujących!

08.02.2021
2015 – to liczba posiłków, które trafiły do mieszkanek i mieszkańców Gdańska w ramach akcji zorganizowanej z inicjatywy Stadionu Gdańsk we współpracy z Fundacją Gdańską oraz partnerem gastronomicznym Amber Side. Realizacji projektu nie byłaby możliwa bez zaangażowania 10 partnerów Stadionu.

W związku z kryzysem wywołanym pandemią wielu seniorów, seniorek oraz rodzin z dziećmi znalazło się w wyjątkowo trudnych okolicznościach życiowych. W odpowiedzi na tę sytuację Stadion Gdańsk oraz Fundacja Gdańsk zorganizowali akcję „Gdańsk Pomaga – Dobre RozDANIE”.

Dzięki wsparciu Partnerów Stadionu Gdańsk, od 18 grudnia do 5 lutego, 5 dni w tygodniu do domów sąsiedzkich przekazywane były posiłki, które następnie trafiały do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdańska. Inicjatywa była częścią działającej od kwietnia akcji #GdańskPomaga, skierowanej do osób i instytucji, którym stan epidemii utrudnia lub uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

W trudnych realiach epidemii solidarność to podstawa - kluczowym elementem dla realizacji projektu było zaangażowanie zarówno organizatorów, jak i nieocenionych Partnerów Stadionu Gdańsk, tj.: Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Gdańskiej Infrastruktury Wodno-Kanalizacyjnej, Gdańskich Autobusów i Tramwajów, firmy Sprint, APCOA Parking, Zakład Utylizacyjny, Gdańskiej Organizacji Turystycznej, SUEZ i Polskiego Funduszu Rozwoju.

Dziękujemy Wam za otwarte serca i wspólne działanie!

plansze_fejs_1080x1080