Ćwiczenia Straży Pożarnej na Stadionie

11.10.2019
W czwartek, 10 października, na Stadionie Energa Gdańsk przeprowadzono ćwiczenia Straży Pożarnej. Strażacy doskonalili między innymi zabezpieczanie osób znajdujących się na chodniku technicznym podwieszonym pod samym dachem bursztynowej areny oraz poruszanie się po wysokich konstrukcjach obiektu.

Przypomnijmy, że Stadion Energa Gdańsk wyróżnia się wzorowym bezpieczeństwem, co niejednokrotnie zostało docenione w cyklicznych raportach Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczących organizacji meczów Ekstraklasy. Wysokie oceny otrzymuje również obsługa obiektu, w zakresie m.in. zabezpieczania rozgrywek Reprezentacji Polski, koncertów oraz festynów.

O zabezpieczenie wydarzeń dba sztab wyszkolonych i doświadczonych specjalistów, którzy nadzorują przebieg każdej imprezy z Centrum Dowodzenia. Jest to specjalne miejsce zlokalizowane nad trybuną czerwoną z widokiem na całą wewnętrzną część obiektu. W trakcie imprez zasiadają tam m.in.: kierownik ds. bezpieczeństwa, koordynator medyczny stadionu oraz oficer łącznikowy Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ćwiczeń: