Centrum Testowe COVID-19 drive-thru przy Stadionie Energa Gdańsk

02.10.2020
Przy Stadionie Energa Gdańsk powstaje centrum testowe COVID-19 drive-thru, gdzie badanie w kierunku koronawirusa będzie można wykonać bez wychodzenia z samochodu.

Przeprowadzanie testów pozwalających wykryć Covid-19 jest jednym z najważniejszych sposobów na ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby. Centrum Testowe drive-thru pozwala poddać się badaniu przy jednoczesnym ograniczeniu kontaktu międzyludzkiego oraz ryzyka zakażenia do minimum.  Za koordynację pracy punktu odpowiada Uniwersyteckie Centrum Kliniczne -  jeden z inicjatorów projektu.

- Cieszymy się, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia i to właśnie na terenie Stadionu Energa Gdańsk powstanie centrum testowe drive thru – mówi Łukasz Wysocki, prezes Arena Gdańsk Operator. - Stadion jest symbolem lokalnej wspólnoty i służy wszystkim mieszkańcom. Działania CSR realizujemy od lat, jednak obecna sytuacja jest wyjątkowa i wymaga od nas włączenia się w nowe, w tym momencie najważniejsze dla gdańszczan inicjatywy.

Testy pobierane będą po wcześniejszej rejestracji telefonicznej - zgłosić się na infolinię powinny osoby, które mają gorączkę powyżej 38˚C i kaszel; obserwują utratę smaku i węchu lub przypuszczają, że mogły zarazić się koronawirusem. Pacjent, zakwalifikowany do badania, powinien przyjechać do punktu samochodem osobowym (bardzo istotne jest, żeby z niego nie wysiadać). O wynikach zostanie poinformowany telefonicznie.

Uwaga - osoby przychodzące na piechotę, komunikacją miejską lub rowerem nie będą mogły skorzystać z testu.

Centrum testowe znajdujące się przy Stadionie Energa Gdańsk jest chwilowo nieczynne.

 

Przypominamy, że ze względów technicznych od dnia 24.04.2020r. niemożliwy będzie przejazd ścieżką rowerową przy Stadionie Energa Gdańsk łączącą ul. Żaglową z ul. Uczniowską. 

Mapa dojazdu do punktu-6