Audiodeskrypcja atrakcją dla wszystkich!

22.09.2013
Audiodeskrypcja atrakcją dla wszystkich!

Mecz Lechii Gdańsk z Zawiszą Bydgoszcz był pierwszym spotkaniem ligowym w Gdańsku z audiodeskrypcją. Wykonali ją dziennikarze Fundacji „Katarynka” z Wrocławia, Michał Waszkiewicz i Przemysław Pozowski. Również w tę sobotę i niedzielę przeprowadzone zostało na PGE ARENIE szkolenie z audiodeskrypcji na grupie wolontariuszy z Gdańska.

Najbliższe spotkanie Lechii z Koroną Kielce, 30 września, poprowadzą już samodzielnie gdańscy komentatorzy. Szkoleniowcy z „Katarynki” byli zgodni co do tego, że  udało się w Gdańsku zebrać ludzi zdolnych i z wielkim potencjałem. To nie przypadek, bo każda z przeszkolonych osób miała już w swoim CV próby radiowe, telewizyjne, czy sceniczne. Audiodeskrypcja na PGE ARENIE ma wpisać się już na stałe w organizację wszystkich imprez masowych, tak by osoby niewidome i słabowidzące mogły w pełni czerpać przyjemność z dzielenia emocji sportowych i kulturalnych na gdańskim stadionie.

Ale ten sposób relacji, w swojej ekspresji nie różniący się od radiowego, sportowego komentarza na żywo, będzie też na pewno dodatkową atrakcją dla wszystkich kibiców na PGE ARENIE. O ile tylko nie zapomni się zabrać ze sobą na mecz słuchawek do telefonu komórkowego. Po włączeniu w nim opcji radia, na częstotliwości 91,5 FM podłączymy się pod 90 minut wartko prowadzonego opisu tego, co dokładnie dzieje się na boisku. Dla wielu kibiców, nie tylko tych mniej obeznanych w arkanach footballu, taki komentarz będzie na pewno ciekawym ubarwieniem każdego, sportowego wydarzenia na PGE ARENIE.