Aktywne spędzanie wolnego czasu jest super – rozmowa z Jackiem Drążkiem

14.08.2019
Trwa rejestracja intrernetowa kandydatów i kandydatek do kolejnej edycji projektu Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies. Do 28 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia poprzez formularze na stronie ekstrafan.pl. Porozmawialiśmy z absolwentem projektu Ekstra FAN Jackiem Drążkiem, który opowiadał czym były dla niego zajęcia w ramach programu oraz o zmianach jakie zaszły w jego zdrowotnych nawykach.

Co zachęciło Cię do wzięcia udziału w projekcie Ekstra FAN?

Do udziału zachęciła mnie świadomość złego samopoczucia i spadku kondycji fizycznej, chęć poprawy samopoczucia oraz nabycia wiedzy na temat zdrowego odżywiania i ogólnie zdrowego trybu życia. Poza tym zaciekawiły mnie informacje na temat programu pojawiające się w mediach społecznościowych oraz na stronie Lechii Gdańsk.

 Jakie formy aktywności najbardziej Ci się spodobały?

Przede wszystkim gry zespołowe, w szczególności rugby, po raz pierwszy spotkałem się z tą dyscypliną sportu i zakochałem się w niej. Zresztą podczas programu mieliśmy możliwość spotkania się po raz pierwszy z różnymi dyscyplinami sportowymi, w moim przypadku było to rugby, Nordic Walking, zumba. Poza tym bardzo podobały mi się wszelkiego rodzaju zajęcia stacjonarne typu różne ćwiczenia przygotowane przez instruktorów Fitness Fitback.

Co zmieniło się w Tobie najbardziej po udziale w projekcie?

Jakie zmiany? Z pewnością świadomość robienia zakupów. Dzięki programowi nauczyłem się czytać etykiety na produktach. Zupełnie inaczej postrzegam organizację wolnego czasu dla mojej rodziny.  Zupełnie inaczej wygląda teraz u mnie spędzanie wolnego czasu, bardziej aktywnie i z przyjemnością dla całej rodziny. Nabranie świadomości, że aktywne spędzanie wolnego czasu jest super.

Czy Ekstra FAN pozwala stworzyć wspólnotę osób, która wspiera się także po zajęciach?

Na to pytanie odpowiem bez dwóch zdań – TAK!. Podczas tych kilkumiesięcznych wspólnych treningów, nawiązałem wiele znajomości a można powiedzieć, że i przyjaźni. Spotykamy się nadal w grupie z naszej edycji. Ważne jest aby w danej grupie znalazł się ktoś kto będzie potrafił organizować i łączyć wszystkich razem, kto będzie tzw. wodzirejem lub takim gospodarzem. Grupa również dzięki pozostawionym do dyspozycji dla nas profilem na platformie FB wspiera się, chwali wynikami, podpowiada i pomaga sobie nawzajem. Ekstra Fan to coś wspaniałego co mogło się nam przytrafić na naszej życiowej drodze. Warto było poświęcić czas aby poznać tak wspaniałych ludzi – uczestników instruktorów, wykładowców.