60 tysięcy bawiących się na Dniu Dziecka na stadionie!

02.06.2014
60 tysięcy bawiących się na Dniu Dziecka na stadionie!

Ponad 60 tysięcy osób bawiło się z nami wczoraj na stadionie! Festyn z blisko 80 różnymi atrakcjami, artystycznymi, sportowymi i rozrywkowymi przygotowali dla dzieci: Miasto Gdańsk, ZKM Gdańsk, Grupa GPEC i PGE ARENA.


Czego u nas nie było!... Boiska sportowe do gry w siatkówkę, piłkę nożną, unihokeja, lacrosse'a, koszykówki i miejsce do frisbee. Parking wypełniony zabytkowymi pojazdami komunikacji miejskiej i całkiem nowymi należącymi do straży pożarnej i policji - i każdy można było wypróbować. Wiele atrakcji czekało na stoisku naszego partnera PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Dzieci bawiły się tu próbując swoich sił w sportach związanych z czterema żywiołami a także poznawały zasady fizyki ucząc się przez zabawę. Również nauka połączona z zabawą dominowała na stoisku Centrum Hewelianum. Dla maluchów przygotowaliśmy liczne place zabaw, dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Na ustawionej przy stadionie scenie, przez cały dzień prezentowały się młodzieżowe i dziecięce zespoły muzyczne, prowadzone były też warsztaty Zumby.


W odwiedzeniu każdej atrakcji, pomagała, przygotowana przez Loopy’s World, ścieżka przygody. Gra, w której brały udział całe rodziny, polegała na zbieraniu pieczątek, w zamian za wykonywane zadania, a potem odbiorze nagród. Na odwiedzających czekały również stałe atrakcje PGE ARENY Gdańsk w specjalnych promocjach. Jeżdżono więc na gokartach, śmigano nad boiskiem na kolejce tyrolskiej i skakano z 90 metrów na bungee. Mieliśmy też dla Państwa otwarty stadion do zwiedzania, lub choćby tylko odpoczęcia na żółtej trybunie, w zapachu świeżo zraszanej murawy. 
Dzień zamknął koncert Dawida Kwiatkowskiego!
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i do zobaczenia na Dniu Dziecka za rok!

Więcej zdjęć w bogatym albumie z Dnia Dziecka na PGE ARENIE na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.673922702679409.1073741926.104332526305099&type=1