15 tysięcy widzów obserwowało III Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne

10.08.2016
Frekwencja dopisała mimo kiepskiej pogody - ok. 15 tys. widzów przeniosło się w spektakularny świat ognia, laserów i dźwięków

6 sierpnia na terenie Stadionu Energa Gdańsk, widzowie mieli okazję uczestniczyć w III Międzynarodowych Pokazach Pirotechnicznych, jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie.

Imprezę rozpoczęły występy muzyczne oraz akrobacje motocyklowe zawodników FMX. Pierwsze fajerwerki rozświetliły niebo o godzinie 21:30. Kolejne widowisko pirotechniczne można było zobaczyć o 22:20, a ostatnie o godzinie 23:10. Każde z nich trwało 20 minut i towarzyszyły mu efekty laserowe oraz zsynchronizowane utwory muzyczne. Łącznie w powietrze wystrzelono 7 tys. ładunków pirotechnicznych. Dodatkową atrakcją pomiędzy pokazami były występy zespołów muzycznych na scenie, takich jak: Mama Selita i DJ ADHD. Uczestnicy mogli również skorzystać z licznych punktów gastronomicznych dostępnych przy gdańskim Stadionie.

Tego wieczoru korona Stadionu posłużyła jako miejsce schronienia przed deszczem. Mimo że pogoda nie rozpieszczała, to frekwencja dopisała i ok. 15 tys. widzów przeniosło się w spektakularny świat ognia, laserów i dźwięków.